چگونه AIoT آینده ای هوشمند تر را به وجود می آورد

چگونه AIoT آینده ای هوشمند تر را به وجود می آورد

AIoT آینده ای هوشمندتر را به وجود می آورد. برای شرح این مطلب باید ذکر نمود : قبل از اعمال مقررات جدید مرتب سازی زباله در اول  جولای در شانگهای ، ساکنان شانگهای هیچ تجربه ای در این مورد نداشتند .افراد همچنان با استانداردهای پیچیده طبقه بندی زباله دچار سردرگمی میشوند. برای حل این بحران تازه برای کسانی که در شانگهای زندگی می کنند و یا از آن بازدید می کنند ، گفته می شود که شرکت ها در حال تهیه سطل زباله های هوشمند هستند. سطل های زباله هوشمند به اندازه کافی هوشمند هستند تا از طریق اطلاعات جمع آوری شده از دوربین و سنسورها ، انواع زباله را شناسایی کنند. این فقط یک نگاه اجمالی از زندگی توانمند شده توسط IoT است که می تواند  برای ما تا حد وسیعی سود آور باشد. شهر ، ترافیک ، خانه ، هیچ کدام چنان امنیت نخواهد داشت که مستلزم آن است، مثلاً چهره مردی تحت تعقیب شناسایی شده است ولی قابلیت ارسال این اطلاعات به سیستم تشخیص چهره وجود ندارد و زنگ خطر بصدا در نیاید و پلیس سر به موقع فرستاده نمی شود.

AIOT
AIoT و آینده ای هوشمند تر

ظهور IoT

ظهور IoT به چندین فناوری پیشرفته ، از جمله 5G ، محاسبات ابری ، داده های بزرگ و هوش مصنوعی نیاز دارد که شاید AI مهمترین آنها باشد. بنابراین ، IoT اکنون اغلب به عنوان AIoT گفته می شود ، شاید در واقع اصطلاح دقیق تری باشد ، زیرا این فقط مربوط به اتصال اشیاء / ماشین ها نیست ، بلکه اتصال اشیاء / ماشین هایی است که به اندازه کافی هوشمند هستند که بتوانند به تنهایی کار کنند ، به روشی سریع و خودبخود. نحوه کار در یک سیستم پیچیده ، مانند یک سیستم امنیتی.

AIoT آینده ای هوشمند تر را به وجود می آورد چراکه راه حلهای امنیتی هوشمند AIoT نه تنها موجب صرفه جویی در نیروی انسانی می شود بلکه همچنین از طرق مختلفی باعث می شود تا بتوان کارها را از راه دور و در بیرون از خانه نیز کنترل نمود. به عنوان مثال ، دوربین های امنیتی هنگام اتصال به پایگاه داده ، چشم های تیز تری نسبت به ماموران امنیتی دارند. هر روز حجم عظیمی از اطلاعات بصری توسط دوربین های با کیفیت بالا جمع می شوند و از طریق الگوریتم پیشرفته هوش مصنوعی ، به داده های ساخت یافته تبدیل می شوند ، که می توانند محاسبه و مقایسه شوند. از این طریق ، AIoT این امکان را برای دوربین ها فراهم می آورد که نه تنها آنچه شخص انجام می دهد را ضبط کنند بلکه فوراً تشخیص دهند که چه کسی است.

علاوه بر راحتی و کارآیی ، سیستم امنیتی AIoT همچنین می تواند هنگام یا حتی قبل از وقوع ، با شرایط اورژانسی مقابله کند. به طور خلاصه ، از طریق تجزیه و تحلیل الگوها ، محافظت در برابر پیشگیری را گسترش می دهد. از آنجا که دوربین ها در AIoT به دستگاه های دیگر مانند زنگ هشدار و کنترل دسترسی متصل هستند ، در حقیقت سیستم امنیتی مطابق اطلاعات جمع آوری شده و تجزیه و تحلیل قدرت انجام اقدامات لازم را دارد. امروزه ، دوربین ها اغلب با انواع حسگرها کار می کنند که می توانند اطلاعاتی فوری به غیر از تصاویر و فیلم ها ، مانند دما و رطوبت ، که برای امنیت مکان هایی مانند موزه ها ، داروخانه ها و خانه های مزرعه بسیار مهم هستند فراهم کنند. و همانطور که می توانید بگویید ، راه حل های AIoT در این موارد همچنین با تنظیم خودکار تجهیزات مربوطه مانند تهویه هوا و رطوبت ساز به طور همزمان از این موقعیت ها مراقبت می کند.

راه حل های هوشمند AIoT در صنعت امنیت

در شرایط پیچیده تری که متغیرهای بیشتری در آن وجود دارد ، AIoT گرچه هنوز از جایگزین به جای نیروی انسانی فاصله زیادی دارد ، اما از نظر صرفه جویی در وقت و هزینه و استفاده مجدد از منابع ، کمک بزرگی می کند و در نتیجه راه حل های مختلف هوشمندی ارائه می کند. مانند شهر هوشمند ، ترافیک هوشمند ، خرده فروشی هوشمند ، خانه هوشمند و غیره.امروزه این شهر معمولاً ارگانیسم بسیار پیچیده ای است که از بسیاری از عناصر و بخش ها تشکیل شده است ، که اگر به کارآمدترین روش به هم متصل نشوند ، نمی تواند یک واقعه غیر منتظره را مدیریت کند. از آنجا که نیروی پلیس و همچنین نیروی انسانی دیگر محدود هستند ، استفاده هوشمندانه از آنها بسیار مهم است ، به همین دلیل راه حل های شهر هوشمند با پشتیبانی AIoT اجتناب ناپذیر می شود.

شهر هوشمند

ایده شهر هوشمند اولین بار در سال ۲۰۰۸ توسط IBM مطرح شد. از آن زمان ، کشورها شروع به توسعه پروژه های شهر هوشمند در سراسر جهان می کنند. اما شهر یک سیستم پیچیده و عظیم است که در آن تحقق توسعه پایدار یک شبه غیرممکن است. به دلیل تفاوت در سطح توسعه اقتصادی – سیستم سیاسی و فرهنگ – شهرهای مختلف از ویژگی های منحصر به فرد و چیدمان فضایی خاص خود برخوردار هستند که باعث می شود الگوی موفقیت نتواند تکرار شود. به عنوان مثال ، سائوپائولو بزرگترین شهر صنعتی برزیل است و هانگژو یک مرکز تجارت الکترونیکی در چین است ، ما نمی توانیم راه حل یکسانی را برای این دو شهر اعمال کنیم.در سال ۲۰۱۸ ، فناوری داهوا با تجربه فراوان خود از صدها پروژه شهر هوشمند ، مفهومی به نام “قلب شهر داهوا” (Dahua HOC)  را ارائه داد.

حمل و نقل هوشمند

اطلاعات جمع آوری و به اشتراک گذاری در مورد راه حل حمل و نقل هوشمند نیز صدق می کند. به عنوان مثال ، بسیاری از شهرهای جهان از فضای کافی پارکینگ رنج می برند. در چین ۸۰ میلیون فضای پارکینگ وجود داشت اما طبق گزارشی که توسط مرکز داده های بازرگانی اخبار کسب و کار چین (CBNData)  و موسسه تحقیقات صنعت پارکینگ هوشمند ETCP منتشر شده ، ۵۰٪ از آنها هنوز استفاده نشده یا خالی هستند. اگر از طریق راه حل ترافیک هوشمند AIot ، اطلاعات بصورت online جمع آوری شده و داده ها از بخش های مختلف به اشتراک گذاشته و تجزیه و تحلیل شده و منابع از این طریق مجدداً تنظیم شود ، تخمین زده می شود که نرخ جای خالی می تواند به ۱۰٪ کاهش یابد ، که این امر می تواند کمک بزرگی به کنترل ترافیک شهری کند. گذشته از پارکینگ ، بسیاری از صحنه های پیچیده ترافیک دیگر ، به شدت نیاز به راه حل های AIoT مانند اتوبوس ، ترافیک جاده ، فرودگاه ، بندر ، مترو و غیره دارند.

راه حل های هوشمند

راه حلهای هوشمند AIoT مطمئناً توسط بخش های خصوصی نیز قابل قبول است ، مانند Smart Retail Solution که به عنوان مثال می تواند به طور خودکار جریان مشتری را توسط دوربین های امنیتی که می تواند از افراد از اشیاء و پس زمینه ها خبر دهد و بدین ترتیب برنامه ریزی کارمندان را محاسبه کند . با کسب اطلاعات بیشتر ، فروشگاه می تواند تصمیمات تجاری دقیق تری کسب کند.

AIOT و خانه هوشمند

راه حل های خانه هوشمند، در حالی که ممکن است ایمنی همچنان برای کاربران خانواده همچنان اولویت اصلی باشد ، این تنها ارزش نخواهد بود. Smart Home Solution باعث می شود دوربین ها هنگام اتصال به سایر خانه ها از طریق AIoT ، مانند قفل و تلفن ، بیش از نظارت انجام دهند. کاربران می توانند از راه دور به افراد دیگر اجازه ورود بدهند. و فیلم ضبط شده فقط مربوط به ایمنی نخواهد بود بلکه برای اهداف سرگرم کننده نیز از جمله بررسی عملکرد مستقیم حیوانات خانگی شما خواهد بود.

تحول AIoT برای صنعت امنیت به وجود آمده است اما هنوز راه درازی در پیش دارد. در مرحله فعلی هوش مصنوعی بیشتر در مورد ادراک پیشرفته است ، اما انتظار می رود که بتواند با موقعیت های بسیار پیچیده ای مقابله کند. این اتفاق نظر بازیکنان اصلی است که هوش مصنوعی معدن طلای این صنعت باشد. به نظر می رسد که هر عصر طلایی در تاریخ بشر ، بزرگترین برندگان دوره AIoT ، با تجربه ترین و شجاع ترین آنها هستند.